Místo pro Vaše dotazy

Pokud máte nějaké otázy k chovu teddy králíčků, tak se ptejte, když budu vědět, odpovím :))))

Dobrý den, na Vánoce jsem dostala vysněného teddíka a včera jsme mu koupili toaletu, jenže ona do ní sice občas chodí,ale zároveň v ní i leží:( nevím jak ji správně naučit, že tam se chodí pouze vykonávat potřeba. Dále jsem se chtěla zeptat, jak ji správně naučit, že když je puštěná, že se potřeba vykonává do wc? Pokud máte nějakou radu, prosím sem s ní, předem děkuji. S pozdravem Katka P.

Dobrý den, dostal se mi k Vám Váš dotaz ohledně záchůdku a králíčka. Je zcela normální, že králíček v záchůdku občas i leží. Já mám králíčků teddy deset a všichni to dělají. Není na tom nic nenormálního. Důležité je králíčka odmala učit, že bobečky a čůrání patří jen do záchůdku. Mě se osvědčilo bobečky po kleci jednou za den smést a dát je do záchůdku, aby králíček viděl kam patří. Když toaletu čistíte, je třeba, abyste alespoň ze začátku na čistou podestýlku dala pár bobečků, aby králíček viděl, že to je místo kam se má venčit. Králíčka je třeba odmala k čistotě vychovávat, samičky jsou čistotnější, samečci k tomu ale také mohou dobře dojít, jenom je cesta trochu delší....je potřeba se obrnit trpělivostí a dopřát učení na toaletu čas. Trpělivost je třeba zejména v souvislosti s králičí pubertou, zejména u samců, kde to s čistotností moc slavné není, protože právě bobečky a močí si značí své teritorium. Mimo klec se mi osvědčil záchůdek umístěný v místnosti kde je králíček puštěný a může se tam pohodlně vyvenčit a nemusí se vracet do klece. Každý králíček je individualita a učí se jinak rychle a každý má od přírody jinou míru čistotnosti. Proto jsem zmiŇovala tu trpělivost, někdy je třeba ke zvládnutí čistotnosti i delší časové období. Když se mi králíček někdy vyčůrá mimo klec (na koberec, i když my jsme je raději zrušili) je dobré místo vyčistit octem, který králíčkům vůbec nevoní. Nebo, na to místo postavit záchůdek.....Hodně rad najdete také na www.kralici.cz, který mohu vřele doporučit.
S pozdravem
Iva Šmrhová

Dobrý den,
můžete mi poradit, jakými kombinacemi dosáhnout u teddyho mláďat v barvě havana?
Jsou nějaké zákonitosti, jak moc záleží na barvě rodičů a prarodičů? Nebo je to nevyzpytatelné?
Díky moc za odpověď! Verča K.

Dobrý den, havana barva je velmi pěkná a poměrně vzácná. Pokud vím, tak pěkná samička, která dává havana miminka je u paní
Anny Sophové. Pokud chcete mít havana barvu, je nutné, aby jste měla nejlépe oba teddíky (samce i samici) s dispozicí pro tuto barvu, tzn. aby se objevovala u předků, což vyčtete snadno z rodokmenu. Samozřejmě se může stát, že se narodí havana jen něco ve vrhu, rovněž kresba či jednotlivést zbarevení nemusí být dokonalá, ale tak to bohužel u teddíků chodí. Slečna Anna nedávno prodávala krásného typového havana samečka, nejjednodušší by bylo domluvit si s novým majitelem možnost krytí, jestli třeba máte havanu samičku nebo si zamluvit u slečny Anny nebo u někoho jiného mládě tohoto zbarvení.
Iva Šmrhová